Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

The Bartenders


The Bartenders

data: 2020.03.06        godzina: 20:00        cena biletu: 25/35 zł


The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.) W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. Szumna Sessions. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. Szumna Sessions została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. The Polecat utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie Tribute to Alibabki zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki W rytmach Jamaica ska zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo jamajskich aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które pół roku później ponownie spotkały się z muzykami, w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Podczas sesji zarejestrowano utwory z historycznej EPki Alibabek w aranżacjach The Bartenders. Piosenkę Już nie twist promującą nagranie usłyszeć można już w radiach, zaś teledysk, który do niej zrealizowano, krąży w internecie za pośrednictwem YouTube. Projekt Tribute to Alibabki doceniony został również przez festiwal Męskie Granie i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu.

11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym co zuchwałym tytule Poles are movin Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na Poles are movin nie ma gości – wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek – wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders. Wydanie płyty wzięła na swe barki zasłużona dla krajowej sceny niezależnej wytwórnia Zima Records.

-------------------------------------------------------------
DYSKOGRAFIA:
The Bartenders [EP 2009]
The Bartenders feat. Dr. Ring Ding – The Polecat [singiel 2011]
The Bartenders – Szumna Sessions [LP 2013]
The Bartenders – No ordinary love [singiel 2014]
The Bartenders – Poles are movin [LP 2106]
-------------------------------------------------------------
MUZYKA:

Singiel “No ordinary love”: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiKImN5YbhTrk84H45uRrtuRiZsyByuLg

Alibabki i The Bartenders „Już Nie Twist” https://www.youtube.com/watch?v=660kwbxMS9U

The Bartenders & Duże Pe - Przeżyć w tej dżungli: http://youtu.be/xkHcIy0xNb4

Album “Szumna Sessions”: https://www.youtube.com/playlist?list=PLiKImN5YbhTpgN227t6532KnHB6kptwHo
wstecz   


Komentuj...